06 lis

„Čekali jste, že jsem člověk, který bral drogy,“ uvedl svou přednášku pro školní třídy Dominik Nekolný. „Já jsem v životě neměl cigaretu ani trávu. Od 21 let žiju bez drog (tj. bez alkoholu – pozn. red.). Deset let jsem si nedal ani přípitek,“ dal do svého života nahlédnout sympatický sportovec a mistr světa z roku 2014 v BMX Freestyle.

Na dvou téměř hodinových přednáškách v rámci pátečního SPORT Life pro mládež zaujal své publikum z 6.–9. tříd od prvního momentu. Představil jim svých 5 bodů – od životního stylu bez drog, přes filosofii Straight Edge, jíž se řídí až po myšlenku, že je důležité mít svůj sen a za ním si jít. Součástí přednášky byla diskuze s dětmi – ptal se na jejich sny a cíle, pozorně naslouchal, kladl jim doplňující otázky. A mládež se předbíhala v tom, kdo mu o svých cílech i zádrhelech na cestě za nimi řekne dřív.

„Hlavní myšlenkou Straight Edge je: Neničíme si mysl a neničíme si tělo. Důvod, proč o ní mluvím je, abyste věděli, že tato filosofie existuje. Je to o vás, neovlivňuje vaše okolí,“ přiblížil třicetiletý sportovec a do poslední minuty informacemi i jezdeckými výkony nabité přednášky nabádal děti a mládež k tomu, aby se nenechaly ovlivnit okolím v tom špatném. Ale aby si šli za svými sny.

Více zde: http://www.bvv.cz/sport-life/aktuality/drugfree-dominika-nekolneho-prednaska-ktera-bavila/